Sihirli Çiftlik Ekolojik Market

Bu yolculuğuna 2014 Haziranında başladık. O zamanlar kendi ihtiyaçlarımız için, şehir dışı denilebilecek mesafelerden süt getirmeye başladık kendimize. Sonraları bir kaç arkadaşımızdan daha "gitmişken bize de getirsenize" talepleri gelmeye başladı. Üçüncü ayın sonunda her gidişimizde 40 litre süt getirmeye başladığımızda iş olabilir mi düşüncesi ortaya çıktı. 20 Yılı aşkın süredir teknoloji ile uğraşan birisi olarak, bir anda ortaya çıkan fırsattan doğan iş fikrine ısınıverdik.

Herkesin gıda sektörüne dair bir fikri vardı, biz ise önce doğalı diye hayal ettik. Bu fikre eşim inanılmaz destek verdi hatta "tüm hayaller bir hayalperest ile başlar" diyerek konuyu ateşleyen de bizzat kendisidir. Maceramız İstanbul Kartal'da bir apartmanın bodrumunda vücut buldu. Müşterilerimiz kulaktan kulağa ürün ve hizmet kalitemizi anlatıyor, para kazanmasak ta mutlu günler geçiriyorduk. Kapısı çaldığımız müşteriler gülerek karşılıyordu bizleri.

Çok uzun hikayeleri ben de sevmediğim için 2016 Nisan'ına gelmek isterim. Yine eşimin ön görüsü ile bir mağaza kararı verdik. Aracısı olduğumuz üreticilerde, ürünlerimize ilgi duyan müşterilerimiz de bu kararımıza destek verdi. Dağıtımın yoğun olduğu  bölgeyi dikkate alarak verdiğimiz karar Çekmeköy olarak gerçekleşti.

Mağazamız;  2018 Mart'ında 220 m2 teşhir ve 150 m2 depo alanına sahip bir mekana taşıdık. Bu mekanda ofisimiz mağazamız ve depomuz ile bir da mutfağı ile birlikte cafe alanımız vardı. Cafe tarafındaki çabamız ve atölye etkinliklerimiz bölge de yeterince ilgi görmediğinden 2019'un Mart ayında daha küçük ölçekli bir mağazaya taşındık. Burada da müşterilerimiz bizi yalnız bırakmadı ve duyulan güven ve kalite anlayışımızdan ödün vermeden faaliyetimizi bu yeni adresimizde sürdürüyoruz.

Doğal ve sağlıklı ürünleri sizlere ulaştırma misyonumuzdan uzaklaşmadan tesis ettiğimiz diğer satış kanallarımızı aldığımız yatırımlar ile hayata geçiriyoruz. Bu kanallar, yakın bölge dışındaki müşterilerimize de ulaşma imkanının yanı sıra üreticinin ürünün değerli kılmak adına da önem arz ediyor.  Özellikle kurumlarda yaptığımız çalışmalarda uzman diyetisyen bilgilendirme sonrası sağlıklı ürünler ile buluşturduğumuz kurum / kuruluş çalışanları yaşadığı farkındalığa bağlı olarak beslenmesini tekrar gözden geçiriyor.